کلینیک باران، لیزر موهای زائد در رشت

+981332127319
تزریق بوتاکس در رشت

تزریق بوتاکس یک درمان محبوب است که به دلیل توانایی آن در کاهش چشمگیر چین و چروک در مدت زمان کوتاهی رایج شد. سم بوتولینوم برای هدف قرار دادن و ریلکس کردن ماهیچه هایی که باعث ایجاد چین و چروک های نامطلوب در ...

تزریق بوتاکس یک درمان محبوب است که به دلیل توانایی آن در کاهش چشمگیر چین و چروک در مدت زمان کوتاهی رایج شد. سم بوتولینوم برای هدف قرار دادن و ریلکس کردن ماهیچه هایی که باعث ایجاد چین و چروک های نامطلوب در نواحی مختلف صورت می شوند، مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین جالب است بدانید که از بوتاکس می توان برای درمان میگرن مزمن، تنبلی چشم، بی اختیاری مثانه و لرزش چشم نیز استفاده کرد! 
بوتاکس در رشت در مراکز زیادی تزریق می شود.

بوتاکس چیست؟

سم بوتولینوم، یک داروی شل کننده عضلات است و برای درمان چین و چروک است که به پوست تزریق می شود. با تزریق این سم به عضله، انقباضات بیش از حد آن عضله را کاهش می دهد و از عمیق شدن خطوط ریز جلوگیری می کند. این یک درمان بسیار ایمن است، اما انتخاب یک پزشک معتبر و دارای صلاحیت برای انجام تزریق بوتاکس بسیار حائز اهمیت است.

با تزریق بوتاکس چه نواحی را می توان درمان کرد؟

اصولا رایج ترین نواحی درمانی برای کاهش چین و چروک عبارتند از: خطوط پنجه کلاغی (خطوط خارجی اطراف چشم)، گلابلا (بین چشم ها) و پیشانی. نواحی دیگر از جمله "خطوط بانی" (خطوط روی بینی)، خط فک، چانه و گردن نیز ممکن است با بوتاکس درمان شوند. بوتاکس استفاده های دیگری نیز دارد و حتی می توان از شل کننده های عضلانی برای درمان تعریق زیاد و دندان قروچه نیز استفاده کرد.

در چه شرایطی تزریق بوتاکس توصیه نمی شود؟

  • عفونت پوستی دارید.
  • ناخوش احوال هستید.
  • دارای بیماری عصبی عضلانی هستید.
  • داروهای خاصی مصرف می کنید.
  • باردار یا شیرده هستید.

بعد از بوتاکس چگونه از صورتم مراقبت کنم؟

در حالی که انجام تزریق بوتاکس ممکن است زمان زیادی طول نکشد، اما باید به خاطر داشته باشید که نتایج درمان ممکن است 3 تا 14 روز طول بکشد تا اثر کامل خود را نشان دهد. در این مدت، رعایت برخی اقدامات احتیاطی و مراقبت از صورتتان بسیار مهم است. از روز اول، باید چند تمرین ساده صورت را انجام دهید. این تمرینات شامل اخم، لبخند و چشمک زدن است. انجام این تمرینات باعث می شود بوتاکس سریع تر به گیرنده های عصبی که عضلات را شل می کنند، برسد، که می تواند ظاهر چین و چروک ها را زودتر کاهش دهد!

هنگام شستن صورت، باید ملایم تر از حالت عادی باشید. از استفاده از لایه بردارها خودداری کنید و از آب داغ استفاده نکنید. در عوض، از آب ولرم و یک پاک کننده سبک استفاده کنید. در حالی که قرار گرفتن در معرض نور آفتاب و برنزه شدن بر درمان بوتاکس شما تأثیر نمی گذارد، آسیب UV باعث ایجاد چین و چروک بیشتر در دراز مدت می شود، بنابراین ما به شدت توصیه می کنیم که از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کنید و همیشه به طور منظم از ضد آفتاب استفاده کنید. 

undefined

مدت زمان تزریق بوتاکس چقدر است؟

به طور معمول، اثرات درمان شما بین 3 تا 6 ماه ادامه خواهد داشت. پس از انجام درمان های منظم برای مدت زمان طولانی، مزایای تزریق بوتاکس ممکن است به دلیل تمرین "عضلات" برای شل شدن و کاهش علائم چین و چروک، طولانی تر بماند.

برخی عوامل دیگر وجود دارند که بر طول اثر درمان شما تأثیر می گذارد. عواملی مانند سن، رژیم غذایی، وضعیت فعلی پوست، قرار گرفتن در معرض آفتاب، تمرینات صورت و درمان های قبلی صورت، اثر بوتاکس را طولانی تر می کنند.

تزریق بوتاکس چه خطراتی دارد؟

این نوع تزریقات دارای بیش از 15 سال مطالعات بالینی است و برای استفاده در 96  کشور جهان تأیید شده است. علاوه بر این، بوتاکس در بیش از 495 مقاله علمی و پزشکی مورد بررسی قرار گرفته که در آن بی خطر و موثر ذکر شده است. با این حال، باید بدانید که ممکن است بوتاکس عوارض جانبی هم داشته باشد.

افتادگی پلک و ابرو و همچنین تورم، در خط اخم، خطوط پنجه کلاغی و خط پیشانی تجربه شده است. سایر عوارض جانبی می تواند شامل خشکی چشم ، دوبینی یا تاری دید و کاهش بینایی باشد. خشکی دهان و ناراحتی جزئی در محل تزریق نیز ممکن است ایجاد شود. سردرد، گردن درد و احساس خستگی از دیگر عوارض جانبی احتمالی تزریق بوتاکس است. اگر بعد از درمان دچار عوارض شدید، با متخصص تماس بگیرید.

بعد از تزریق بوتاکس از چه چیزهایی باید اجتناب کرد؟

پس از درمان، موارد خاصی وجود دارد که نباید انجام دهید. باید از مالیدن بیش از حد یا ماساژ صورت خودداری شود. برای کمک به کاهش هرگونه درد یا کبودی، می توانید یخ را برای مدت محدودی روی ناحیه تزریق شده استفاده کنید- فقط مطمئن شوید که یخ را مستقیما روی پوست خود نگه ندارید. داروهایی مانند ایبوپروفن و آسپرین بدلیل ویژگی های رقیق کننده خون می توانند کبودی را بدتر کنند، بنابراین از مصرف آنها خودداری کنید.

حداقل 4 ساعت پس از درمان، دراز نکشید. این ممکن است منجر پخش شدن بوتاکس در نواحی مختلف صورت (که به مهاجرت نیز معروف است) شود و احتمال عوارض دیگر را افزایش دهد. سعی کنید حداقل به مدت 24 ساعت در تمرینات شدید شرکت نکنید، و دوش آب گرم نگیرید. هنگامی که قصد نوبت گرفتن برای انجام بوتاکس دارید، حواصتان باشد که تا 24 الی 48 ساعت بعد پرواز نداشته باشید، چرا که مسافرت با هواپیما نیز باعث پخش شدن مواد بوتاکس به سایر نواحی می شود.

فیشال صورت بعد از بوتاکس

تا 14 روز پس از انجام بوتاکس نباید فیشال انجام دهید. باید مطمئن شوید که دیگر بوتاکس کامل اثر خود را گذاشته است و محل های تزریق کامل بهبود یافته اند. در فیشال اصولا از ترکیبی از فشار، گرما یا لایه برداری استفاده می شود، همه اینها می تواند اثرات درمان بوتاکس شما را از راه هایی مانند تحریک، اثربخشی و مهاجرت تغییر دهد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان