کلینیک باران، لیزر موهای زائد در رشت

+981332127319
چگونه بدانیم ریزش موی سر غیر طبیعی است
یک متخصص پوست و مو، در خصوص علل ریزش موی سر آقایان وخانم ها، توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، آزاده گودرزی، در گفتگو با رادیو سلامت به علت های ریزش مو اشاره کرد و گفت: ریزش مو گاهی به دلایل ارثی و هورمونی است به خصوص در آقایان که شایع تر است. در طول زمان، افراد حجم موهایشان کم می شود و اصطلاحاً کف سر خالی می شود. هم در خانم ها هم در مردان، این اتفاق می افتد. به خصوص بانوانی که ریزش های ارثی یا هورمونی مو دارند آزمایش هایی انجام می دهند تا متخصص بداند تنبلی تخمدان یا سطح هورمون مردانه در آنها بالاتر است یا خیر، سپس برحسب شرایط، زمینه و شدت ریزش مو، درمان برایشان شروع می شود.

وی ادامه داد: نوع دیگری از ریزش مو است که خیلی شایع تر است، ریزش موی افراد به این صورت است که از لحاظ حجم مو، خوب است؛ اما دوره هایی موهایشان به شدت ریزش پیدا می کند و فراتر از حالت عادی همیشگی است. این موضوع افراد را نگران می کند. همه افراد در دوران هایی، این ریزش مو را تجربه می کنند مثلاً بعد از زایمان، یا افرادی هستند که به دنبال کاهش وزن یا استرس و اضطرابی، به فاصله چند روز بعد از استرس، دچار ریزش مو می شوند. حتی در کرونا هم بعد از بیماری یا بعد از واکسن هم افرادی این ریزش مو را تجربه کردند. برای درمان آن آزمایشاتی انجام دادیم تا علت های دیگر مثل تیروئید یا کمبود ویتامین ها در ریزش مو تأثیرگذار است یا خیر.

گودرزی بیان کرد: اگر فرد موهایش را نشسته باشد، روی یک ملحفه سفید موهایش را بُرس کند، اگر در ۲۰ دقیقه، بیش از ۱۰۰ تار مو بریزد، ریزش موی آن فرد طبیعی نیست.

وی در پاسخ به این پرسش که استرس در ریزش مو تأثیر دارد، گفت: بله صد درصد. هم استرس جسمی و هم استرس روحی، روی ریزش مو تأثیر دارد. حتی خیلی از داروها هم باعث ریزش مو می شوند و عوامل متعددی دارد. البته برای تشخیص علت ریزش مو باید معاینه انجام شود چون علت های خیلی زیادی دارد.

این متخصص پوست و مو افزود: در افرادی که شیمی درمانی انجام می دهند. خیلی مواقع، داروها باعث می شود موها به حجم قبلی برنگردند و داروهایی را می توان استفاده کرد تا روند ریزش را کم تر کرد و حجم موها را بهتر کرد؛ ولی بعضی از داروها برای کسانی که سرطان داشتند به خصوص سرطان سینه مجاز نیست که استفاده شود. پس باید با بررسی های دقیق تری شروع شود چرا که ایمنی افراد برای ما از حجم موهایشان مهم تر است و خیلی کارها می شود برایشان کرد تا درمان شوند.

گودرزی در پایان اظهار داشت: مو زمانی که خشک نیست انرژی بیشتری نیاز است تا باز شود. بنابراین ما توصیه می کنیم که موهای گره خورده و خیس را نباید شانه کرد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان