کلینیک باران، لیزر موهای زائد در رشت

+981332127319
یک عامل تشدیدکننده ریزش مو درمردان
استرس، رژیم غذایی نامناسب و بیماری های زمینه ای همگی از عوامل شناخته شده ریزش مو به شمار می روند اما مطالعه ای جدید نشان داده است که نوشیدنی های انرژی زا نیز جزو همین عوامل هستند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، گروهی از متخصصان چینی با بررسی نتایج یک مطالعه ادعا کرده اند: مردانی که نوشابه های انرژی زا، نوشابه های گازدار، نوشیدنی های ورزشی و حتی چای و قهوه شیرین شده می نوشند، بیشتر در معرض خطر ریزش مو قرار دارند.

کارشناسان دانشگاه "سینگوا" در پکن از ۱۰۰۰ مرد خواستند هر هفته بین یک تا سه لیتر از این نوشیدنی ها مصرف کنند.

آن ها دریافتند افرادی که روزانه بیش از یک نوشیدنی شیرین مصرف می کنند در مقایسه با مردانی که نوشیدنی های بدون کافئین و قند مصرف می کنند، ۴۲ درصد بیشتر در معرض خطر ریزش مو قرار دارند.

مردانی که اذعان کردند ریزش مو دارند نیز گفتند به طور میانگین هفته ای ۱۲ نوشیدنی شیرین مصرف می کنند.

پژوهشگران نشریه «نوترینتس» (Nutrients) عادات بیش از ۱۰۰۰ مرد چینی ۱۸ تا ۴۵ ساله را بررسی و بیش از چهار ماه روی آن ها مطالعه کردند.

شرکت کنندگان در طول این بازه زمانی، باید عادات غذایی و نیز پیشینه سلامت روان خود را ثبت می کردند.

به گزارش ایندیندنت، این مطالعه همچنین نشان داد افرادی که بیشتر از غذاهایی فوری (فست فود) و کمتر از سبزیجات استفاده می کنند، ریزش موی سریع تری دارند. علاوه بر این، گفته شده است خطر ریزش مو در آن هایی که دچار افسردگی هستند به مراتب بیشتر است.

نشریه "سان" به نقل از "شارون وونگ"، متخصص پوست، می گوید: سلول های فولیکول مو از نظر سرعت تقسیم بندی در بدن رتبه دوم را دارند و به تمام مواد مغذی رژیم غذایی سالم و متعادل نیاز دارند. این رژیم شامل پروتئین های بدون چربی، کربوهیدرات ها و چربی های سالم، ویتامین ها و مواد معدنی است اما هیچ ماده غذایی فوق العاده ای (ابرغذا) برای مو وجود ندارد.

از آنجا که مو ساختار ضروری برای بقا نیست، بدن استفاده از مواد مغذی برای رشد مو را در اولویت نمی گذارد. همچنین کمبود مواد مغذی و رژیم های غذایی نامناسب از دلایل شایع نازک شدن مو و ریزش آن است.

همرسانی کنید:
برچسب‎ها : ریزش مو مردان

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان