کلینیک باران، لیزر موهای زائد در رشت

+981332127319
از لایه برداری با لیزر کربن چه می دانید؟
لیزر کربن یکی از فناوری های عصرکنونی برای درمان پوست به شمار می رود.

شاید شما هم نام «لیزر کربن» به گوشتان خورده باشد. لیزر کربن یکی از مهمترین فناوری های درمان پوست در عصر حاضر به شمار می رود و همین مسأله نیز سبب شده است تا بسیاری از افراد تمایل داشته باشند تا اطلاعاتی در این خصوص بدست آورند. به همین منظور نیز تلاش داریم تا در این مقاله، به فواید و ضرر های لیزر کربن بپردازیم.

لیزر کربن چیست؟

یکی از فناوری های جدیدی که برای درمان مشکلات مختلف لایه بیرونی پوست از طریق لایه برداری با کربن مایع و لیزر استفاده می شود، لیزر کربن است. در این فناوری، پزشک اقدام به توزیع کربن مایع بر روی پوست کرده و سپس لیزر را از روی آن می گذراند تا جایی که این مواد به عمق پوست از داخل نفوذ کند و لایه بیرونی آن را بردارد؛ مسأله ای که سبب می شود تا پوست از مشکلاتی که دارد، رهایی یابد.

چه افرادی از لیزر کربن استفاده می کنند؟

معمولا افرادی از این فناوری درمانی استفاده می کنند که دچار مشکلات زیر هستند:

افرادی که از بزرگ شدن منافذ پوستی رنج می برند - کسانی که دچار مشکل دائمی آکنه (یا همان جوش جوانی) هستند - افرادی که از پیگمانتاسیون و ملاسما رنج می برند - افرادی که دچار رنگ پوست ناهموار هستند - افرادی که دچار چربی اضافی در پوست خود هستند. مزایای لیزر کربنی چیست؟

لیزر کربنی فواید مختلفی دارد که از جمله آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

سلول های مرده را از بخش اپیدرم پوست (روپوست) جدا می کند. - این روش درمانی، به پاکسازی منافذ پوست از چربی ها و رسوب ها می پردازد. - سبب سفت شدن پوست و رفع افتادگی آن می شود. خطوط ریز روی پوست را از بین می برد و علائم بالارفتن سن را پنهان می سازد. - رنگ پوست را یکدست می کند. - سلول های پوست را برای تولید کلاژن تحریک می کند. مشکل آکنه را حل می کند. ضرر های لیزر کربن چیست؟

لیزر کربن علاوه بر منافعی که دارد، مشکلاتی را نیز با خود به همراه دارد که می توان به موارد زیر اشاره کرد:

قرمز شدن نواحی که لایه برداری شده اند - احساس درد و گزگز در نواحی لایه برداری شده - ممکن است رشد مو در مناطقی که لایه برداری انجام شده، مختل شود. گاهی اوقات رشد مو بطور کامل مختل می شود و گاهی اوقات دیگر نیز ممکن است موی فراوانی بر روی پوست بروید. - ظاهر شدن زخم ها و یا تاول های کوچک بر روی پوست - ظاهر شدن عفونت های باکتریایی یا ویروسی هنگام جلسات انجام لیزر کربن و یا بعد از آن. نحوه لایه برداری پوست با لیزر کربن

بطور معمول در جلسه لایه برداری با کربن و لیزر، کار ها به شکل زیر انجام می شود:

در ابتدا، صورت فرد به شکل کامل استریل می شود تا از هرگونه باکتری و یا ویروسی به هنگام لایه برداری و یا بعد از آن جلوگیری به عمل آید. سپس پزشک کربن مایع را بر روی صورت توزیع می کند. پس از آن پزشک اشعه لیزر را بر روی صورت در نخستین بار می تاباند تا پوست شروع به مکیدن کربن مایعی کند که به سبب حرارت لیزر داغ شده است و بدین ترتیب، لایه برداری از صورت و سفت شدن افتادگی های صورت انجام پذیرد.

پزشک برای بار دوم اشعه لیزر را می تاباند تا کربن در حالی که سلول های مرده پوست را به خود گرفته، از صورت جدا شود. بایستی بدانید این پروسه بیش از یک ساعت به طول نمی انجامد.

چه زمانی نتایج لیزر کربن بر روی پوست شما ظاهر می شود؟

نتایج جلسه لایه برداری با لیزر کربن اگرچه بلافاصله پس از پایان جلسه لایه برداری آشکار می شود، اما پوست به تدریج رو به بهبود رفته و حدود یک هفته بعد از لایه برداری، به شکل نهایی خود می رسد. در واقع با گذشت یک هفته از جلسه لایه برداری با لیزر کربن، می توان گفت تمامی نتایج بر روی پوست ظاهر شده است.

منبع: موقع المرجع

باشگاه خبرنگاران جوان علمی پزشکی بهداشت و درمان
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان