کلینیک باران، لیزر موهای زائد در رشت

+981332127319
زردچوبه راهی برای داشتن پوستی شفاف

متخصصان پوست معتقدند که زردچوبه به دلیل دارا بودن ماده «کورکومین»، وضعیت پوست را بهبود می یابد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از huffpost، زردچوبه یکی از مواد گیاهی پرطرفدار به ویژه در کشورهای آسیایی است که معمولا در بیشتر غذاها از آن استفاده می شود. این ماده گیاهی سرشار از آنتی اکسیدان بوده و ادویه ای آنتی باکتریال شناخته می شود.
محققان بر این باورند که زردچوبه می تواند از پوست در برابر آسیب UV محافظت کرده و آسیب وارد شده به پوست را برگرداند، آکنه های پوستی را از بین ببرد و وضعیت پوستی را بهبود می بخشد.

در طب شرقی، زردچوبه به ماده ای گیاهی ضدمیکروبی و سرشار از آنتی اکسیدان معروف است که هر دوی این خواص می توان طیف گسترده ای از مشکلات پوستی را برطرف کند.

قرن هاست که به دلیل وجود ماده «کورکومین» از زردچوبه در مصارف پزشکی استفاده می شود. به گزارش سیناپرس، این ماده راهی مؤثر و ارزان قیمت برای درمان التهاب پوستی به شمار می رود. از آنجایی که «کورکومین» سرشار از آنتی اکسیدان و خواص ضدالتهابی است، در درمان بسیاری از مشکلات پوستی مانند اگزما و پسوریازیس می توان از آن استفاده کرد.

از این ماده همچنین می توان به عنوان عاملی روشن کننده برای تغییر رنگ پوست استفاده کرد. خواص درمانی «کورکومین» همچنین در ترمیم زخم های پوستی از قبیل آکنه های شدید، جای زخم های عمیق ناشی از آسیب های پوستی، سوختگی ها و زخم های جراحی و شرایط پیش التهابی مانند «روزاسه» به کار می رود.

از مهم ترین قابلیت های زردچوبه می توان به جوان سازی پوست اشاره کرد که در بهبود وضعیت پوست از اهمیت بالایی برخوردار است. این ماده گیاهی نقش به سزایی در کاهش گونه های اکسیژن واکنشی دارد که به عنوان ماده ای ضد پیری عمل کرده و به جوان تر شدن پوست کمک می کند.
البته زردچوبه را به شیوه های مختلف موضعی و خوراکی می توان روی پوست استفاده کرد. پزشکان معمولا مصرف خوراکی آن را به صورت استفاده از این ادویه در انواع غذاها توصیه می کنند. علاوه بر آن، افراد می توانند ترکیب زردچوبه، ماست و سرکه سفید را به عنوان ماسک روی صورت قرار دهند.

ترجمه از سیناپرس

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان