کلینیک باران، لیزر موهای زائد در رشت

+981332127319
رقیب بوتاکس وارد میدان شد
رقیب جدید بوتاکس ضد چروک با ماندگاری و تایید سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) به نام داکسیفای (Daxxify) است.

کارآزمایی های بالینی نشان می دهد، یک درمان واحد با یک فرمول جدید تا نه ماه طول می کشد.مشابه درمان  بوتاکس ، داروی داکسفای با فلج کردن ماهیچه ها چین و چروک ها را محو می کند، اما حداقل دوبرابر درمان های فعلی دوام می آورد، با تزریق یکباره بین شش تا نه ماه است.

برای چندین دهه، یکی از رایج ترین روش های زیبایی شامل تزریق حجم کمی از سم بوتولینوم به قسمت هایی از صورت بوده است.این سم یک عامل مسدود کننده عصبی-عضلانی است که برخی از عضلات صورت را فلج می کند و منجر به صاف شدن پوست و کاهش چین و چروک می شود.

رایج ترین برند درمانی بوتاکس آشنا است، با این حال، چندین شرکت دیگر در طول سال ها فرمولاسیون بوتولینوم رقابت کرده اند.با وجود این رقبا، بوتاکس اساساً چندین دهه بر بازار ضد چین و چروک تسلط داشته است، بدون اینکه نوآوری قابل توجهی در دنیای بیوتکنولوژی درمان ضد چروک وجود داشته باشد.

توسعه Daxxify سال ها طول کشید و در ابتدا بر روی تولید یک درمان ضد چروک شبیه بوتاکس متمرکز بود که نیازی به تزریق نداشت.

همانطور که تیم تحقیقاتی در Revance Therapeutics راه های مختلف برای تثبیت مولکول های سم را بررسی می کردند، یک فناوری پپتیدی جدید را توسعه دادند که به طور غیرمنتظره ای طول مدت درمان را افزایش داد.

یک کارآزمایی انسانی فاز ۳، که شامل نزدیک به ۳۰۰۰ شرکت کننده بود، نشان داد که Daxxify در کاهش چین و چروک ها موثر است، اما بسیار بیشتر از درمان های فعلی دوام داشت.اثرات تزریق بوتاکس معمولاً بعد از حدود سه ماه از بین می رود، اما کارآزمایی بالینی نشان داد که Daxxify حداقل شش ماه و در برخی از بیماران تا ۹ ماه به طول انجامید.

داکسفای در ابتدا سال ۲۰۲۰ برای تایید FDA آماده بود، اما ترکیبی از تاخیر های همه گیر و مسائل کنترل کیفیت در کارخانه تولید این شرکت منجر به توقف طولانی مدت مجوز نهایی آن شد.

مارک فولی، مدیر عامل Revance گفت: این درمان برای عرضه در سال ۲۰۲۳ به طور گسترده در دسترس خواهد بود و به گروهی از پزشکان منتخب تحویل داده می شود.

فولی افزود: ما هیجان زده هستیم، زیرا برای اولین بار در بیش از ۳۰ سال است که یک نوروتوکسین خلاقانه به بازار آورده می شود و درست همانطور که بوتاکس در زمینه های بالینی مختلف استفاده می شود، این شرکت در حال بررسی این موضوع است که چگونه Daxxify می تواند چندین مشکل پزشکی از جمله میگرن، اسپاسم عضلانی و حتی مثانه بیش فعال را درمان کند.

 

منبع: سایت نیواطلس منتشره از Revance Therapeutics

باشگاه خبرنگاران جوان علمی پزشکی کلینیک
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان