کلینیک باران، لیزر موهای زائد در رشت

+981332127319
بهترین پاک کننده  ی مناسب پوست شما چیست؟
بهتر است قبل از اینکه از فوم شست و شوی صورت و یا ژل پاک کننده پوست استفاده کنیم، تفاوت آنها را بررسی کرده و بهترین را به نسبت نوع پوستمان انتخاب کنیم.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از هلث شاتز، پاک کننده ها بخش مهمی از روتین مراقبت از پوست هستند. گزینه های پاک کننده بسیار زیادی وجود دارد، پیدا کردن بهترین پاک کننده ای که مناسب پوست شما باشد، می تواند بسیار دشوار باشد. اگر به دنبال بهترین پاک کننده برای نوع پوست خود بوده اید، نگران نباشید!

این مقاله، راهنمای سریع برای دانستن در مورد شوینده های پوست است که به شما امکان می دهد نحوه عملکرد هر کدام را درک کنید و بهترینتان را انتخاب کنید.

پاک کننده و شوینده ی پوست چیست؟

قبل از اینکه به انواع پاک کننده ها بپردازیم، بیایید با عملکرد پاک کننده ها آشنا شویم.

پاک کننده ها برای پاکسازی پوست ساخته شده اند که شامل پاکسازی منافذ پوست می باشد. برخلاف آب و صابون معمولی که پوست را خشک می کند و چرب طبیعی پوست را از بین می برد، پاک کننده های سبوم دارای فواید زیر هستند:

ناخالصی های سطحی و عمیق را تمیز می کنند سبوم اضافی را بدون خشک کردن بیش از حد پوست از بین می برند سلول های مرده پوست که به مرور زمان جمع می شوند را لایه برداری می کنند در هنگام شست و شوی پوست رطوبت آن را حفظ می کنند

همه پاک کننده ها یکسان ساخته نمی شوند و دانستن اینکه چه نوع پاک کننده ای برای پوست شما مناسب تر است، ضروری است.

فوم های شست و شوی پوست

فوم ها پاک کننده های کف کننده ای هستند که بافت شیری یا کرمی ندارند. هنگامی که با آب مخلوط می شوند، کف بسیار زیادی تولید می کنند که به خلاص شدن از شر آلودگی ها، چربی اضافی و آرایش کمک کرده و پوست را تمیز و شاداب می کند. فوم های شست و شو معمولاً برای انواع پوست های چرب و مستعد آکنه پیشنهاد می شوند زیرا کاربردشان پاکسازی عمیق پوست است.. این پاک کننده ها باید با احتیاط استفاده شوند زیرا اکثر فرمول ها حاوی SLES و SLS هستند که باعث تحریک پوست می شوند.

ژل های شست و شو

ژل های شست و شو این ایده را اصلاح می کنند که الزاما برای تمیز کردن مناسب پوست به کف یا حباب نیاز دارید. این پاک کننده ها از نظر بافت و ظاهر با فوم های شست و شوی پوست سبک متفاوت هستند. آنها کاملاً شفاف یا کم رنگ هستند و دارای قوام ژل مانند ضخیمی هستند که مقدار کمی کف (در صورت وجود) و یک تجربه پاکسازی ملایم را فراهم می کند.

اگرچه ژل های شست و شو، پاکسازی سبک تر و ملایم تری دارند، اما لزوماً به این معنی نیست که اثربخشی کمتری دارند. ژل های شست و شوی پوست، لایه های عمیق تر را نیز تمیز می کنند (همانطور که پاک کننده های کف دار انجام می دهند) و پس از پاک سازی احساس شادابی به شما می دهند. به علاوه، پیدا کردن ژل های شست و شو، برای کمک به حفظ تعادل PH پوست آسان تر است.

ژل های شست و شوی صورت برای چه کسانی مفید هستند؟

همانطور که می توانید تصور کنید، ژل های شست و شوی پوست برای انواع پوست های حساس، تحریک کننده یا خارش دار و پوست هایی که پس از تمیز کردن به راحتی خشک می شوند توصیه می شود. اگرچه به اندازه ی فوم های شست و شو پاکسازی پوست را انجام نمی دهند، اما هنوز می توانند در پاکسازی پوست های چرب یا مستعد آکنه موثر باشند. مواد ضد عفونی کننده و ضد آکنه را می توان به راحتی به فرمول های مبتنی بر ژل اضافه کرد. بهترین بخش پاک کننده های ژلی این است که برای انواع پوست مناسب هستند.

کرم های پاک کننده

کرم های پاک کننده، که گاهی به آن ها لوسیون های پاک کننده یا شیر پاک کن نیز می گویند، بافتی ضخیم تر و کرمی دارند و با ترکیباتی برای کمک به حفظ رطوبت پوست، مانند روغن های گیاهی، فرموله می شوند. آنها به طور کلی از کف جلوگیری می کنند و پوست را به ملایمی پاک می کنند. پاک کننده های کرمی کثیفی و آرایش را به طور موثری از بین می برند، اما ممکن است به اندازه فوم های شست و شوی پوست، موثر نباشند و همچنان بر روی پوست خود احساس سنگینی داشته باشید.

شیر پاک کن ها برای چه کسانی مفید هستند؟

کرم های پاک کننده ملایم تر و مرطوب کننده تر از سایر پاک کننده ها هستند و برای پوست های خشک بهترین هستند. اکثر پاک کننده های کرمی، حاوی فرمول های آرام بخش، تسکین دهنده و مرطوب کننده پوست هستند که حتی برای انواع پوست های بالغ و حساس نیز مناسب می باشند.

شیر پاک کن ها برای چه کسانی مفید نیستند؟

سایر پاک کننده ها و شوینده های پوست برای انواع پوست های چرب و نوجوان موثر تر خواهد بود.

علاوه بر این، انواع دیگری از پاک کننده ها در بازار موجود است که متخصصان پوست به سختی آنها را تایید می کنند؛ نظیر پاک کننده روغن، میسلار واتر و پاک کننده خاک رس. با پزشک خود مشورت کنید تا نوع پوست خود را بدانید و بهترین محصول را برای خود انتخاب کنید.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان