کلینیک باران، لیزر موهای زائد در رشت

+981332127319
معرفی روش های لیپوساکشن، ابدومینوپلاستی و لیپوماتیک برای لاغری

این روزها شاهد پیشرفت هرچه بیشتر تکنولوژی در حوزه های مختلف هستیم که روش های لاغری در ایران هم از این نظر بی بهره نمانده اند. با توجه به روی کار آمدن روش های جدید و پیشرفته برای لاغری، افراد می توانند بدون انجام ورزش های سنگین و رژیم غذایی سخت به اندام دلخواه خود دست یابند.

به گزارش پانا، افرادی که از اندام خود به دلیل اضافه وزن رضایت ندارند و تمایل دارند از چربی های اضافی بدن خود رهایی یابند می توانند از روش های جدید لاغری استفاده کنند. اگر تمایل دارید با این روش ها بیشتر آشنا شوید با ما همراه باشید. ما در این مقاله قصد داریم به معرفی روش های لیپوساکشن، ابدومینوپلاستی، لیپوماتیک شکم و پهلو و سایر موارد بپردازیم.


لیپوساکشن
لیپوساکشن یک نوع عمل جراحی می باشد که در آن با استفاده از روش مکش به برداشت چربی های اضافی از بخش های به خصوصی از بدن می پردازند. از لیپوساکشن برای بخش های مختلفی چون بازو، شکم، سینه، قفسه سینه و پشت، باسن، ران و گردن استفاده می شود. علاوه بر این، با استفاده از لیپوساکشن می توان به فرم دهی این قسمت ها پرداخت. با این وجود، برای کاهش وزن در وهله اول بهتر است که ورزش کنید و رژیم غذایی خود را تغییر دهید. زمانی باید از روش لیپوساکشن استفاده کنید که ورزش و تغییر رژیم غذایی برای از بین بردن چربی برخی از قسمت های بدن دیگر پاسخگو نباشد. در این حالت است که می توانید برای از بین بردن نواحی به خصوصی از بدن به لیپوساکشن رو بیاورید.


ابدومینوپلاستی
ابدومینوپلاستی نوعی جراحی است که به صورت درمان کلینیکی انجام می شود. در این روش جراحی، چربی ها و پوست اضافی را از بین می برند که این عمل باعث سفت شدن عضلات دیواره شکم و در نتیجه ایجاد شکمی صاف، بدون برآمدگی و چین خوردگی خواهد شد. اگر چه برخی به همراه جراحی ابدومینوپلاستی، لیپوساکشن را نیز انتخاب می کنند اما لیپوساکشن با ابدومینوپلاستی تفاوت هایی دارد. در عمل لیپوساکشن تنها چربی از بین می رود و عضلات شکمی ترمیم نمی گردد. در حالی که در روش ابدومینوپلاستی ظاهر شکم باریک تر و خوش فرم تر شده و ناحیه شکم به طور کل تغییر می کند.
در عمل ابدومینوپلاستی فرآیندهایی چون سفت شدن ماهیچه های شکمی و شل شدن پوست انجام می گیرد و در نتیجه چربی های اضافی حذف می شوند. در این حالت، بیرون زدگی شکم اصلاح شده و فرم شکم جلوه بهتری به خود می گیرد. افرادی که به دلایل افزایش وزن، کاهش وزن، بارداری و ... فرم شکم آن ها بهم خورده می توانند با استفاده از عمل ابدومینوپلاستی بار دیگر به بافت سفت و مناسبی در ناحیه شکم دست پیدا کنند. با توجه به اینکه در روش ابدومینوپلاستی چین ها و چربی های اضافی پوست گرفته می شود، بدن به ظاهری زیباتر و جوان تر می رسد. از جراحی ابدومینوپلاستی برای از بین بردن چربی و پوست اضافی قسمت های مختلفی چون ناحیه تحتانی معده، پایین پهلوها، ناحیه کمر و زیر شکم استفاده می شود. این تغییرات موجب ایجاد اندامی خوش فرم تر و باریک تر می شود.


لیپوماتیک شکم و پهلو
یکی دیگر از روش های لاغری که هدف آن حذف و خارج کردن چربی های بدن است، لیپوماتیک شکم و پهلو نامیده می شود. برای روش لیپوماتیک شکم و پهلو ابتدا بررسی های لازم و شرایط آماده سازی بیمار صورت می گیرد و پس از آن به انجام روش لیپوماتیک پرداخته می شود. برای انجام این روش در نواحی تعیین شده، بی حسی موضعی انجام می شود پس از آن پزشک سوراخ هایی با عمق 2 تا 6 میلی متر در این نقاط ایجاد می کند. در واقع، هدف از ایجاد این سوراخ ها وارد کردن لوله ای بسیار باریک به نام کانولا به درون بافت های چربی است.


لوله کانولا با استفاده از حرکات ارتعاشی خود باعث تخریب چربیهای اضافی بدن در نواحی موردنظر می شود. پس از انجام این کار، پزشک چربی های تخریب شده را با به کارگیری دستگاه ساکشن از بدن خارج می کند. بنابراین این روش باعث می شود شخص به اندامی متناسب و خوش فرم دست پیدا کند. یکی از مزیت های روش لیپوماتیک شکم و پهلو این است که می توان چربی های تخلیه شده را برای سایر نقاط بدن استفاده کرد.


آیا بعد از لیپوماتیک امکان بازگشت چاقی وجود دارد؟
با انجام عمل لیپوماتیک می توان چربی های اضافی بدن را از بین برد و به اندامی ایده آل دست یافت. با این حال، طبیعت بافت بدن به گونه ای است که به مرور زمان و با بالا رفتن سن تغییر می کند و هیچ عمل زیبایی به این صورت نیست که نتایجش همیشه بدون تغییر بماند. با توجه به این موضوع باید توجه داشته باشید که نتایج عمل لیپوماتیک نیز دائمی نیست اما می توانید برای حفظ بیشتر آن فعالیت های ورزشی و رژیم غذایی سالم را در برنامه روزانه خود بگنجانید. البته بدون انجام این موارد نیز بازگشت چاقی بعد از لیپوماتیک با سرعت کندی پیش می رود، از همین رو بسیاری این روش را به عنوان روشی ماندگار و دائمی می شناسند.


آیا لیپوماتیک درد دارد؟
اینکه عمل لیپوماتیک درد داشته باشد و درد آن به چه میزانی باشد به عوامل مختلفی بستگی دارد. یکی از قسمت های مهم قابلیت ارتعاشی کانولا است. در واقع قابلیت ارتعاشی کانولا باعث تراکم بهتر داروی بی حسی می گردد و همین موضوع سبب می شود فرد تحت عمل، کمترین درد را تجربه کند. با توجه به این موضوع در حین عمل لیپوماتیک فرد موردنظر درد چندانی را تجربه نمی کند و از این لحاظ مشکلی وجود نخواهد داشت. با این حال عوامل مختلفی در ایجاد درد و میزان آن موثر هستند که از آن ها می توان به میزان مهارت پزشک، معتبر بودن مرکز مربوطه، ناحیه تحت درمان و مقدار چربی تخلیه شده و نحوه مراقبت بعد از انجام عمل اشاره کرد.


لیپوماتیک در چه نواحی انجام می شود؟
معمولا انواع مختلفی از اضافه وزن وجود دارد که ممکن است افراد زیادی را آزار دهد. گاهی این اضافه وزن به صورت ژنتیکی است، برخی از اوقات نیز افرادی از اضافه وزن در ناحیه خاصی از بدن ناراحت هستند. علاوه بر این ها، عده دیگری نیز وجود دارند که به دلیل سوخت وساز پایین نمی توانند از چربی بدن خود بکاهند. تمام این نوع چاقی ها و چربی های اضافه با استفاده از عمل لیپوماتیک قابل رفع هستند.


با استفاده از لیپوماتیک می توان چربی نواحی مختلفی از بدن چون بازوها، سینه، شکم، پهلو، ران و باسن را از بین برد. در واقع یکی از مزایای مهم این عمل همین است که آن را می توان برای حذف چربی نواحی مختلف بدن به کار برد. بنابراین انتخاب روش لیپوماتیک برای رسیدن به لاغری انتخابی ایده آل و مناسب است. البته توجه داشته باشید برای رسیدن به نتیجه مطلوب از عمل باید مرکزی معتبر را انتخاب کنید که دارای افراد حاذق و باتجربه در این امر باشد. افراد متخصص و ماهر در این زمینه می توانند عمل لیپوماتیک را در نهایت دقت و ظرافت انجام دهند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان