کلینیک باران، لیزر موهای زائد در رشت

+981332127319
عوارض مصرف خودسرانه مکمل های پوست و حداقل سن تزریق بوتاکس

یک متخصص بیماری های پوست و مو نسبت به مصرف خودسرانه مکمل های پوستی هشدار داد و گفت: مصرف خودسرانه این مکمل ها عوارض جدی به دنبال دارد و بهتر است برای تزریق بوتاکس شرایط سنی در نظر گرفته شود.

به گزارش مهر، عبدالهی مجد، با اشاره به اینکه پوست یکی از مهم ترین ارگان های بدن است که وظیفه دفاع از بدن را در برابر ورود آلودگی های محیطی عهده داراست، اهمیت مراقبت از پوست ضمن پرهیز از درمان های خودسرانه را خواستار شد.


وی با اشاره به این که مصرف خودسرانه از داروهای مکمل برای پیشگیری از روند پیری پوست می تواند مشکلات فراوانی را ایجاد کند، در مورد مصرف بی رویه و خودسرانه این داروها هشدار داد.


عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با تاکید بر اینکه مکمل های تقویتی پوست و مو حاوی مقادیر زیادی از ویتامین ها، مواد معدنی و نگهدارنده هستند خاطرنشان کرد: این مکمل ها چنانچه خودسرانه و در مواردی بیش از نیاز بدن استفاده شوند می توانند مخاطرات جدی برای افراد ایجاد کنند و در بسیاری از مواقع نه تنها تأثیری ندارند بلکه عوارض جدی هم به دنبال خواهد داشت.


این متخصص بیماری های پوست و مو با بیان اینکه اگرچه مصرف برخی داروهای مکمل و تقویتی در زمان مناسب و با تجویز پزشک می تواند کمبودهای بدن فرد را جبران کند و در درمان ریزش مو و طراوت پوست و ناخن فرد مؤثر باشد، اما زیاده روی در مصرف این مکمل های می تواند به سیستم ایمنی فرد آسیب وارد کند.
وی با بیان اینکه برای پیشگیری از ریزش مو مکمل هایی با نظر پزشک متخصص تجویز می شود ادامه داد: مصرف این داروها به منظور تقویت و یا درمان باید با توجه به آزمایش ها و بررسی های پزشک صورت گیرد.


عبدالهی مجد ادامه داد: باید قبل از استفاده از داروهای مکمل، در گام اول با آزمایش خون میزان مواد معدنی و ویتامین ها مورد بررسی قرار گیرد ضمن این که پزشک متخصص باید بداند که کمبود چه گروهی از مواد معدنی در بدن موجب ریزش مو و یا افزایش چروک پوست شده است.


وی درباره استفاده از برخی مکمل های پوستی کلاژن ساز و آب رسان نیز توضیح داد: پزشکان هم چنان درباره کلاژن نظرات متفاوتی دارند که این تفاوت عقاید عمدتاً به نحوه جذب این ماده در بدن برمی گردد.


این متخصص بیماری های پوست و مو با بیان اینکه هنوز مطالعات و یافته های علمی درباره میزان جذب و ضرورت استفاده از کلاژن ها و آب رسان برای پوست منتشر نشده، نسبت به خود درمانی در این زمینه نیز هشدار داد و تاکید کرد: می توان ضمن مشورت با پزشک برای ارائه درمان های مناسب برای جوان سازی و کند شدن روند پیر شدن پوست با ایجاد تغییراتی ساده و کم هزینه در رژیم غذایی و سبک زندگی به سلامت پوست خود کمک کنید.


نوشیدن مقادیر کافی آب در طول روز، استفاده کافی از ویتامین C، عدم مصرف دخانیات و پیروی از رژیم غذایی سالم راهکارهای طبیعی برای حفظ کلاژن پوست است که عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به آن اشاره کرد و با بیان اینکه عوامل بسیار زیادی بر پیر شدن پوست اثر دارند، خاطرنشان کرد: تغییرات محیطی، سیگار کشیدن در روند پیری پوست نقش دارد ولی ممکن است در برخی افراد این روند زودتر ایجاد شود.


وی در این باره که از چه سنی می توان اعمال زیبایی برای جوان سازی پوست صورت انجام داد، گفت: معمولاً برای اقدامات جوان سازی دقیقاً سن خاصی مطرح نشده ولی ممکن است برخی افراد به دلیل ژنتیک، روند پیری پوست را زودتر تجربه می کنند بنابراین به طور کلی برای تزریق بوتاکس اگر بخواهیم از این روش درمانی برای اعمال زیبایی استفاده کنیم، سن پیشنهاد شده ضمن مشاوره با پزشک متخصص، حداقل بالای ۲۱ سال است.


عبدالهی مجد در ادامه با بیان این که جوان سازی پوست طیف گسترده ای از خدمات را شامل می شود، خاطرنشان کرد: اسم جوان سازی که می آید طیف بسیار گسترده ای از خدمات به ذهن می رسد و این در حالی است که لیزرهای مختلف، تزریق مواد برای رفع چین و چروک، تزریق فیلرها که شامل ژل یا چربی می شود از روش های جوان سازی به حساب می آید.


این متخصص بیماری های پوست و مو در خاتمه با تاکید بر اینکه هر عملی اگر به طور اصولی انجام نشود، می تواند عوارضی به دنبال داشته باشد، گفت: به طور کلی هر عمل جراحی بالقوه عارضه ساز است ولی چنانچه به موقع و اصولی و با تکنیک های صحیح انجام شود، عوارض آن به حداقل می رسد.

آدرس کلینیک باران: رشت، گلسار، روبروی اداره پست، انتهای خیابان 80، سمت راست، ساختمان کارون 2 ، طبقه سوم، کلینیک پوست و مو و لیزر باران 

تلفن های تماس
01332127264
01332127319

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان