کلینیک باران، لیزر موهای زائد در رشت

+981332127319
جدید ترین فناوری های لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد بیش از 50 سال پیش، با فناوری روبی به حوزه زیبایی و درمان معرفی شد. از آن زمان تا به امروز، تغییرات زیادی در لیزرهای موهای زائد ایجاد شده است. برخی از این تغییرات در فناوری تولید پرتوهای لیزر بوده است و برخی دیگر به کاهش عوارض لیزر کمک کرده است.

برای اینکه با جدیدترین فناوری های لیزر و دستگاه های لیزر موهای زائد آشنا شوید، نخست باید بدانید یک دستگاه لیزر چگونه کار می کند. سپس بررسی خواهیم کرد که کدام بخش از لیزر در حال حاضر در پیشرفته ترین حالت خود قرار دارد.

پیش از هر چیز باید بدانید که فناوری ساخت لیزر با کمپانی سازنده آن متفاوت است. یعنی وقتی شما برای مثال نام دستگاه لیزر کندلا الکس را می شنوید، به این معنی است که این دستگاه لیزر، ساخت شرکت کندلا است و از فناوری الکساندرایت برای تولید پرتوهای لیزر بهره می برد.

به طور کلی یک دستگاه لیزر موهای زائد، از چند فناوری مختلف بهره می برد:

تولید پرتوهای لیزر و توان خروجی اپتیکی: مانند امواج الکساندرایت، دایود یا ان دی یاگ فناوری تولید پالس لیزر: توانایی کنترل دقیق بازه زمانی تابش هر پالس لیزر برای افزایش سرعت شات زدن، کاهش درد و افزایش کارایی لیزر فناوری نرم افزاری: امکان کنترل و تنظیم دقیق مشخصات نوری مختلف شات های لیزر سیستم کولینگ یا خنک کننده: کاهش دمای پوست و جلوگیری از سوختگی و درد

حال ببینیم هر کدام از این موارد در حال حاضر از چه فناوری های پیشرفته ای استفاده می کنند.

همه چیز درباره جدیدترین فناوری های لیزر موهای زائد

هدف از انجام لیزر مو، از بین بردن تمام موهای زائد در کمترین زمان، لیزر موهای زائد بدون درد و عوارض و در تعداد جلسات بسیار کمتر و در نهایت با ماندگاری بالا است. پس هر کدام از فناوری های به کار رفته در یک دستگاه لیزر تلاش می کنند تا یکی از این ویژگی ها را ایجاد کنند.

در این میان باید دقت داشته باشید که یک سری محدودیت نیز در انجام لیزر موهای زائد وجود دارد. به این معنی که فناوری لیزر به طور معمول واقعا نمی تواند 100% موهای زائد را برای همیشه از بین ببرد، بدون اینکه واقعا هیچ دردی نداشته باشد. اما هر دستگاهی در یک زمینه خود را تقویت کرده است.

برای مثال یک سری دستگاه ها می توانند بیش از 95% موهای زائد را از بین ببرند اما ممکن است درد و سوختگی خفیف داشته باشند. دستگاه دیگری کاملا بدون درد است اما نمی تواند بیش از 80% موها را از بین ببرد. برخی دستگاه ها نیز تمام موهای زائد را بدون درد از بین می برند اما تعداد جلسات بسیار زیادی نیاز دارند.

پیشرفته ترین فناوری تولید پرتوهای لیزر

پرتوهای لیزر در واقع باریکه ای از نور و یا امواج فروسرخ با طول موج ثابت هستند که به صورت متمرکز،هم راستا و همدوس تولید می شوند تا بیشترین انرژی را در طول موج مشخصی منتقل کنند.در حالی که پرتوهای نور، معمولا یک بازه از طول موج های مختلف را شامل می شوند و خاصیت هم راستا و موازی بودن را ندارند. به همین دلیل انرژی زیادی را به یک نقطه وارد نمی کنند.

درگذشته دستگاه ها تنها قادر بودند یک پالس لیزر تولید کنند. برای همین هر دستگاهی فقط برای بعضی از تایپ های پوستی مناسب بود و در باقی افراد، یا ایجاد سوختگی و درد می کرد و یا نتیجه خوبی نداشت.

در حال حاضر 3 فناوری تولید نور لیزر پرکاربرد وجود دارد:

الکساندرایت: این فناوری با کمک بلور جواهری به نام الکساندرایت، می تواند پرتوهای لیزر را در طول موج 755 نانومتر تولید کند. این پرتوها در پوست های روشن با موهای تیره، بالاترین کیفیت و بهترین نتایج لیزر موهای زائد را ایجاد می کنند.به همین دلیل تا این اندازه لیزرهای الکس محبوب هستند. در این لیزر، امواج الکس با تابش یک منبع نوری به بلور جواهر، یک خروجی نوری با طول موج ثابت ایجاد می کند. این باریکه نور با کمک فیبر نوری به سری دستگاه می رسد.  

اما باید بدانید که این لیزرها برای پوست های تیره تر وسبزه با تایپ 3 و 4 یا 5 اصلا مناسب نیستند. در واقع لیزر الکساندرایت در کشور ما کمتر کاربرد حداکثری دارد چون تایپ پوست ایرانی ها بیشتر از نوع 3 و 4 است. در این مورد، لیزر الکس اگر به فناوری های جدید تولید پالس و کولینگ قوی مجهز نباشد، موجب سوختگی و درد خواهد شد.

دایود: این لیزر بسیار ارزان تر از الکس است و می تواند با سرعت بالا، پرتوهای لیزر با طول موج 810 نانومتر را ایجاد کند. فناوری تولید نور لیزر در این روش با کمک دایود (دیود) الکتریکی انجام می شود و در سری یا هندپیس دستگاه وجود دارد. لیزر دایود معمولا اسپات یا نقطه نوری با سایز بزرگتری دارد و می تواند به صورت پیوسته، نور لیزر را تولید کند.

دایود برای پوست های تیره تر با تایپ 3 و 4 بسیار مناسب است و درد و سوختگی بسیار کمتری در پوست بدن ایجاد می کند.

ان دی یاگ: این فناوری کاملا مشابه الکس است و با تابش نور به منبع بلور یک کانی، طول موج 1064 نانومتر را ایجاد می کند. این طول موج بلندتر به معنی بیشترین میزان نفوذ در پوست، رسیدن به ریشه های بسیار عمیق مو و کمترین میزان درد و سوختگی در پوست است. اما باید بدانید که اثرگذاری این لیزر روی موها، بسیار کمتر از لیزر الکس است.

نقش فناوری: حال با این توضیحات، فناوری های پیشرفته لیزر موهای زائد این امکان را ایجاد کرده است تا دستگاه ها بتوانند دو یا 3 طول موج الکس، دایود و یاگ را همزمان ایجاد کنند. به بیان بهتر وقتی یک دستگاه پیشرفته می تواند همزمان هم الکس تولید کند و هم دایود، در عمل برای تمام تایپ های پوستی 1 تا 4 کاملا مناسب خواهد بود.

فناوری پیشرفته تولید پالس لیزر

هر بار که شات لیزر روی پوست شما زده می شود، در یک بازه زمانی کوتاه (مثلا 300 میلی ثانیه) پرتوهای لیزر تولید و روی پوست شما تابیده خواهد شد. در این بازه زمانی به نسبت بلند، هم موهای شما می سوزد و هم به ریشه آن آسیب خواهد رسید. اما مشکل اینجا است که پوست ما هم مانند موها، رنگدانه هایی دارد که انرژی لیزر را جذب می کند و می سوزد.

این مشکل موجب می شود تا توان خروجی نوری دستگاه لیزر را نیز نتوان خیلی بالا برد. چون هرچند با بالا بردن توان خروجی، موهای بدن بهتر می سوزند و ریشه آنها بهتر مورد هدف قرار می گیرد اما سوختگی، درد و عوارض لیزر نیز بیشتر خواهد شد.

نقش فناوری: پیشرفته ترین دستگاه های لیزر می توانند از جدیدترین فناوری لیزر موهای زائد استفاده کنند. برای مثال فناوری اسمارت پالس این امکان را ایجاد می کند که بازه زمانی هر پالس لیزر را از 300 میلی ثانیه به 3 یا 1 میلی ثانیه کاهش داد. در عوض، انرژی خروجی نور لیزر را چند برابر کرد. در نتیجه می توان به بهترین شکل موهای زائد را از بین برد، بدون اینکه پوست بدن فرصت سوختگی یا احساس درد را داشته باشد!

پیشرفت در فناوری نرم افزاری و کنترل دستگاه لیزر

در گذشته، دستگاه های لیزر توان نرم افزاری بالایی نداشتند. در واقع رابط کاربری ضعیف و عدم توانایی کنترل روی تمام مشخصات نوری دستگاه موجب می شد تا اپراتورها نتوانند بهترین تنظیمات لیزر را برای هر شخص و هر تایپ پوستی یا رنگ مو، ایجاد کنند.

بسته به اینکه پوست شما از چه تایپی است، رنگ و ضخامت موهای شما چقدر است، تعداد جلسات لیزری که انجام دادید چقدر است و مواردی از این دست، می توان تنظیمات لیزر را تغییر داد. مثلا توان خروجی و انرژی لیزر را افزایش یا کاهش داد، طول بازه زمانی هر پالس را تغییر داد، سرعت شات زدن را کم و زیاد کرد و یا حتی طول موج تولید شده را از الکس به دایود و یاگ، برد.

نقش فناوری: در جدیدترین فناوری لیزر موهای زائد، دستگاه ها نه تنها نمایشگرهای لمسی با رابط کاربری بسیار ساده و مناسب دارند؛ حتی به فناوری های هوشمند تشخیص رنگ پوست و تنظیمات خودکار نیز مجهز شده اند. نتیجه این پیشرفت، کاهش درد و عوارض در کنار بهبود نتایج لیزر است. همچنین در این دستگاه ها، اپراتورهای لیزر امکان این را دارند که به سرعت و به سادگی، بهترین تنظیمات را برای پوست و موی شما انتخاب کنند.

سیستم کولینگ یا خنک کننده لیزر

جالب است بدانید یکی از مهمترین فناوری های لیزر موهای زائد که موجب از بین رفتن درد و عوارض می شود، هیچ ارتباطی به خود پرتوهای لیزر ندارد.در واقع این سیستم خنک کننده یا کولینگ است است که دمای سطح پوست را پایین می آورد و جلوی سوختگی و درد را می گیرد. دو سیستم خنک کننده پیشرفته ای که در حال حاضر در جدیدترین فناوری های لیزر مو استفاده می شود؛ عبارت است از:

کولینگ تماسی با فناوری آیس: این فناوری که در دستگاه های دایود کاربرد دارد، به شکلی دمای اپی درم یا لایه سطح پوست را پایین می آورد که دمای درم یا لایه میانی پوست، کاهش زیادی نداشته باشد. در نتیجه مناطقی که ریشه مو در آن قرار دارد به دمای بالای 55 درجه، خواهد رسید؛ در حالی که دمای اپی درم زیر 30 درجه سانتیگراد خواهد ماند.

دستگاه قدرتمند هوای فشرده: یکی از بهترین انواع کولینگ، دستگاه های قدرتمند تولید هوای فشرده با دمای بسیار پایین است. در این دستگاه ها نیازی به تماس هندپیس با پوست نیست؛ بلکه هوای بسیار سرد با فشار و حجم بالا، روی پوست پرتاب می شود. نتیجه این فناوری، کاهش شدید دمای پوست و کاملا بدون درد یا سوختگی شدن لیزر موهای زائد است.

آدرس کلینیک باران: رشت، گلسار، روبروی اداره پست، انتهای خیابان 80، سمت راست، ساختمان کارون 2 ، طبقه سوم، کلینیک پوست و مو و لیزر باران 

تلفن های تماس
01332127264
01332127319

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان