کلینیک باران، لیزر موهای زائد در رشت

+981332127319
درمان تعریق با بوتاکس؛ از تاثیر تا عوارض

بوتاکس، درمانی است که در آن میزان مشخصی از سم بوتولیسم به پوست تزریق می شود. این روش هم کاربرد پزشکی و هم آرایشی دارد و برخی افراد آن را در کاهش تعریق بیش از حد مؤثر می دانند.

به گزارش خبرآنلاین، سازمان غذا و داروی آمریکا تزریق بوتاکس را برای درمان تعریق زیاد از حد ناحیه زیربغل مؤثر دانسته و این روش را تایید کرده است. بوتاکس با مسدود کردن یک ماده شیمیایی در بدن (که غدد عرقی را فعال می کند)، میزان تعریق را کاهش می دهد.

با این وجود، بوتاکس درمان دائمی تعریق بیش از حد زیربغل نیست و یک روش موقت است که برای مدت ۴ تا ۱۲ ماه نتیجه بخش است و افراد در این روشِ درمانی، نیازمند تزریق مداوم هستند.

بوتاکس درمانی برای کدام قسمت های بدن کاربردی است؟

این روش برای ناحیه زیربغل مورد تأیید رسمی قرار گرفته، اما پزشکان ممکن است تزریق بوتاکس را برای سایر نواحی بدن که مستعد تعریق هستند نیز تجویز کنند. این نواحی شامل کمر، دست ها، پاها، کشاله ران، سینه و زیر سینه، سر، صورت و بینی می شود.

بوتاکس درمانی در نواحی دست ها و پاها دردناک است و ممکن است تأثیر کمتری داشته باشد. علاوه بر این، تزریق بوتاکس در دست ها و پاها بروز عوارض جانبی را در بر دارد.

عوارض جانبی بوتاکس درمانی

تزریق بوتاکس به طور کل بی خطر است. اما در برخی موارد، عوارض جانبی نادری در فرد دیده می شود که لازم است جدی گرفته شوند. عوارضی چون:

ضعف شدید عضلانی و واکنش آلرژیک شدید (آنافیلاکسی).

همچنین اگر بعد از تزریق بوتاکس هر یک از عوارض زیر را تجربه کردید، فوراً به پزشک مراجعه کنید:

اختلال در تنفس، بلع یا تکلم، بثورات پوستی یا کهیر، ضعف عضلانی، مشکلات بصری، سرگیجه، از دست دادن کنترل مثانه.

برخی از عوارض جانبیِ کم خطر بوتاکس عبارتند از:

خشکی دهان، سردرد، خستگی، درد در ناحیه زیربغل پس از تزریق.

تعریق بیش از حد، گاهی نشانگر یک بیماری زمینه ای یا ناشی از عارضه جانبی مصرف یک نوع داروی خاص باشد. در صورتی که این موضوع برایتان نگران کننده است و سلامت شما را تحت تأثیر قرار داده، بهتر است به پزشک مراجعه کنید.


آدرس کلینیک باران: رشت، گلسار، روبروی اداره پست، انتهای خیابان 80، سمت راست، ساختمان کارون 2 ، طبقه سوم، کلینیک پوست و مو و لیزر باران 

تلفن های تماس
01332127264
01332127319

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان