کلینیک باران، لیزر موهای زائد در رشت

+981332127319
جوانسازی صورت با تزریق چربی چگونه است؟
اصطلاحات مختلفی برای توصیف تزریق چربی از یک قسمت بدن به قسمت دیگر استفاده می شود. برخی از نمونه ها شامل پیوند چربی، انتقال چربی و تزریق چربی است. همه این اصطلاحات تکنیک استفاده از چربی به عنوان یک پرکننده ...

 جوانسازی صورت با تزریق  چربی معمولا در نواحی مانند گونه ها، لب ها، پلک ها، شقیقه ها و برای چین و چروک های اطراف دهان استفاده می شود. تزریق چربی با تغییر حجم و کانتور صورت را جوان می کند، اما فقط بافت ها را به حداقل می رساند یا سفت می کند. بیمارانی که شلی قابل توجه یا افتادگی پوست صورت و گردن دارند ممکن است از جراحی لیفت صورت و یا لیفت گردن سود بیشتری ببرند. در طول مشاوره با جراح پلاستیک خود درباره گزینه هایی برای جوانسازی صورت که به بهترین وجه برای شما و اهداف شما مناسب است صحبت خواهید کرد.

چه کسی کاندیدای مناسب برای جوانسازی صورت با تزریق چربی است؟

جوانسازی صورت با تزریق چربی یک گزینه عالی برای بیمارانی است که می خواهند حجم نواحی خاصی را در صورت افزایش دهند یا حجم از دست رفته با افزایش سن را بازگردانند. چربی تزریق شده در این نواحی باعث افزایش حجم و بهبود کانتور می شود تا ظاهری جوان تر داشته باشید. تزریق چربی همچنین برای جبران حجم از دست رفته که باعث ایجاد چین و چروک و گودی می شود مفید است.

چربی های منتقل شده به خطوط عمیق لبخند، گوشه های دهان، چشم های گود و افتادگی گونه ها می تواند حجم را بازگرداند و اثرات پیری را بهبود بخشد. جراح پلاستیک شما با مشاوره با شما ملاقات می کند و نگرانی ها و تغییرات مورد نظر و همچنین سابقه پزشکی شما را بررسی می کند تا تعیین کند که آیا جراحی لیفت صورت و یا گردن برای شما مناسب است یا خیر.

در حین تزریق چربی برای جراحی جوانسازی صورت چه می شود؟

جوانسازی صورت با جراحی انتقال چربی به صورت سرپایی انجام می شود و شما در همان روز عمل به خانه خواهید رفت. جراحی تحت بیهوشی موضعی یا عمومی انجام می شود. چربی از بدن شما گرفته می شود و به ناحیه دیگری از بدن، به ویژه صورت برای جوانسازی صورت منتقل می شود. چربی از هر قسمتی از بدن شما که در آن چربی اضافی دارید گرفته می شود. رایج ترین نواحی برای گرفتن چربی شکم، ران ها و دسته های عشق هستند. چربی به عنوان یک پرکننده طبیعی استفاده می شود. از بدن شما اهدا می شود و به بدن شما بازگردانده می شود بنابراین خطر انتقال یا رد بیماری وجود ندارد.

برای برداشت چربی، یک برش کوچک در نزدیکی ناحیه ای که چربی اضافی برای اهدا وجود دارد ایجاد می شود و لیپوساکشن انجام می شود. برای انتقال چربی، برش کوچکی در ناحیه صورت در نزدیکی ناحیه ایجاد می شود که نیاز به حجم، کانتور و جوانسازی دارد. برش ها به طور استراتژیک در چین های طبیعی قرار می گیرند تا ظاهر آنها را به حداقل برسانند و پس از بهبودی باید غیر قابل توجه باشند.

اگر بیمار دوست دااشته باشد  تغییرات چشم گیری داشته باشد بسته به نیاز فرد ممکن است جراح عمل هایی مانند عمل جراحی لیفت شقیقه و .... را به بیمار پیشنهاد کند.

در بهبودی چه انتظاری باید داشت؟ چه مدت از کار بیکار خواهم بود؟ چه زمانی می توانم ورزش را از سر بگیرم؟ پس از جراحی، شما می توانید در همان روز با همراهی یکی از اعضای خانواده یا دوستان خود به خانه بروید، پس از اینکه تمام اثرات بیهوشی عمومی از بین رفت. در طول روز باید در خانه استراحت کنید و تا یک هفته پس از جراحی از فعالیت بدنی که ضربان قلب یا فشار خون شما را بالا می برد، خودداری کنید. می توانید فعالیت های اوقات فراغت سبک مانند مطالعه یا استفاده از رایانه را انجام دهید. شب ها باید در حالی که سرتان را بلند کرده اید روی بالش بخوابید یا روی یک صندلی دراز بخوابید. بالا نگه داشتن سر به کاهش تورم صورت کمک می کند. می توانید انتظار درد خفیف داشته باشید و ممکن است در نواحی که چربی از آن گرفته شده احساس کبودی کنید. برای شما داروی ضد درد تجویز خواهد شد. در 1 تا 2 هفته اول باید منتظر کمی کبودی و تورم باشید. این کبودی و تورم به تدریج هر هفته بهبود می یابد.  می توانید انتظار داشته باشید که 1 تا 2 هفته پس از جراحی به تدریج فعالیت های خود را افزایش دهید. تا زمانی که 4 تا 6 هفته از جراحی شما نگذشته است، نباید هیچ فعالیت سنگینی انجام دهید (ضربان قلب یا فشار خون خود را افزایش دهید).

چه نتایجی می توانم از جراحی انتظار داشته باشم؟

انتقال چربی می تواند با کاهش علائم قابل مشاهده پیری در صورت که ممکن است شامل خطوط عمیق زیر پلک ها و از اطراف بینی تا گوشه دهان و همچنین بهبود شکل گونه ها باشد، به جوان سازی صورت شما کمک کند. اگرچه مقداری جذب چربی وجود دارد، اما نتایج انتقال چربی دائمی است. با این حال، انتقال چربی روند پیری را متوقف نمی کند.

خطرات و عوارض احتمالی جراحی چیست؟

مانند هر جراحی دیگری، برخی از عوارض رایج ممکن است رخ دهد. اینها شامل خونریزی (تشکیل هماتوم)، عفونت، بهبود ضعیف زخم، جای زخم نامطلوب، درد (که ممکن است پس از بهبود برش ها ادامه یابد)، عدم تقارن صورت، آسیب عصب صورت، از دست دادن پوست، بی حسی، تغییر احساس پوست، بی نظمی در ناحیه ای که در آن برش ها وجود دارد.

چه زمانی نتایج نهایی جراحی را مشاهده خواهم کرد؟

بهبودی پس از انتقال چربی برای جراحی جوانسازی صورت یک فرآیند تدریجی است. معمولاً فقط برش حداقلی وجود دارد، اما مقداری کبودی و تورم وجود دارد که معمولاً در 2 هفته پس از جراحی برطرف می شود. برخی از تورم های خفیف ممکن است برای چندین ماه باقی بماند و ممکن است تا یک سال طول بکشد تا نتایج شما به طور کامل ظاهر شود.

راه های دیگر برای جوانسازی صورت

اگر به دنبال راهکار هایی برای جوانسازی پوست صورت خود هستید میتوانید بعد از مشاوره با یک متخصص متوجه شوید که کدام راه برای شما مناسب تر است. لیفت شقیقه، عمل لیفت ابرو، زاویه سازی صورت، تزریق فیلر، لیفت با نخ و ... راه هایی برای بازگشت چهره جوان تر و شاداب تر برای شما هستند.

امیدوارم این مطلب برای شما مفید بوده باشد و اطلاعات لازم را کسب کرده باشید. شما میتوانید سوالات و تجربیات خود را رد وب سایت دکتر نداف کرمانی جراح پلاستیک و زیبایی به آدرس  www.drnadafkermani.com  مطرح کنید.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان