کلینیک باران، لیزر موهای زائد در رشت

+981332127319
پاک کردن خالکوبی با لیزر چگونه انجام می شود؟

از گذشته تا کنون، تاتو بین افراد مختلف با سن و اعتقادات متفاوت، طرفداران بسیاری داشته است. بسیاری از افراد برای ثبت یک خاطره یا ماندگار کردن یک مفهوم خاص، خالکوبی انجام می دهند. بااین که خالکوبی با ...

پاک کردن تاتو با دستگاه کیوسوییچ؛ متلاشی شدن رنگدانه ها

بهترین دستگاه لیزر برای پاک کردن تاتو، استفاده از سیستم های کیوسوییچ (Q-Switched) است. دستگاه های مجهز به سیستم کیوسوییچ، قابلیت ایجاد و ارسال پالس های لیزری بسیار قدرتمند در لحظه ای کوتاه را دارند. انرژی بالای این پالس ها به سرعت توسط رنگدانه های جوهر خالکوبی جذب شده و آن ها را از هم متلاشی می کند. به طورکلی، پالس تولید شده توسط دستگاه لیزر، وارد پوست شده و در عمق های مختلف پوست با ذرات رنگی خالکوبی واکنش نشان می دهد. رنگدانه های تاتو بعد از متلاشی شدن در عمق لایه درم پوست پخش می شوند و به مرورزمان بعد از مدتی محو می شوند.

برای پاک کردن تاتوها با رنگ های مختلف، به طول موج های متفاوتی نیاز است؛ زیرا میزان جذب اشعه لیزر در هر رنگ متفاوت خواهد بود. تاتوهای سیاه، قهوه ای، قرمز و به طورکلی رنگ های تیره، در پاک کردن خالکوبی با لیزر کیوسوییچ بهتر نتیجه می دهند. افراد برای پاک کردن رنگ های روشن تر مانند زرد، سبز و آبی، به تعداد جلسات بیشتری نیاز خواهند داشت.

انواع لیزر کیوسوئیچ برای پاک کردن تاتو؛ انتخاب دستگاه بر اساس رنگ تاتو

دستگاه های لیزر مجهز به تکنولوژی کیوسوییچ، انواع مختلفی دارند. پزشک متخصص در مرکز زیبایی بعد از بررسی تاتو، بهترین دستگاه لیزر کیوسوئیچ را بر اساس رنگ خالکوبی انتخاب می کند. انواع لیزر کیوسوئیچ به شرح زیر است:

لیزر کیوسوئیچ روبی: این دستگاه برای تاتوهایی با رنگ سیاه، سبز و سرمه ای مناسب است. لیزر کیوسوئیچ اندیگ با طول موج ۱۰۶۴: از این دستگاه برای پاک کردن خالکوبی هایی با رنگ سیاه و سرمه ای استفاده می شود. لیزر کیوسوئیچ اندیگ با طول موج ۵۳۲: این دستگاه برای پاک کردن خالکوبی های بنفش، قرمز و نارنجی مناسب است. لیزر کیوسوئیچ الکساندرایت: تتوهایی با رنگ سبز، سرمه ای و سیاه با این دستگاه پاک می شوند.

باتوجه به تنوع بسیار بالا لیزرهای مجهز به تکنولوژی کیوسوئیچ، باید انتخاب دستگاه مناسب برای پاک کردن خالکوبی با لیزر را به پزشک متخصص بسپارید. پزشک معالج با در نظر گرفتن رنگ تاتو، نوع لیزر، طول موج مناسب، درجه آن و تعداد جلسات لازم برای پاک شدن خالکوبی را به درمان جو معرفی می کند.

پاک کردن تاتو با دستگاه اربیوم؛ خرد کردن رنگدانه های خالکوبی

یکی از روش های مدرن برای پاک کردن تاتو، استفاده از دستگاه لیزر اربیوم است. پاک کردن خالکوبی با دستگاه اربیوم عملکرد نسبتاً ساده ای دارد؛ این دستگاه مجموعه ای از اشعه های لیزر را با طول موج مشخص به سمت خالکوبی می فرستد. طول موج این اشعه به رنگ تاتو، نوع پوست فرد و اندازه تاتو بستگی دارد. این امواج توسط رنگدانه های تاتو جذب شده و باعث شکسته شدن آن ها می شود. شکسته شدن رنگدانه های خالکوبی و تبدیل آن به اجزای کوچک تر، کار سیستم ایمنی بدن برای دفع کردن رنگدانه های خرد شده را راحت تر می کند.

یکی از دستگاه های پرکاربرد در زمینه پوست و زیبایی دستگاه آر اف سرجیکال است. این دستگاه برای از بین بردن خالکوبی ها کاربرد ندارد ولی، از آر اف سرجیکال برای درمان های پوستی، جراحی زنان، جراحی های کوچک مانند برداشتن خال و زگیل استفاده می شود. کلینیک های زیبایی و مراکز درمانی، برای خرید و اطلاع از قیمت دستگاه آر اف سرجیکال می توانند با مجموعه آفا در تماس باشند.

تعداد جلسات لازم برای پاک کردن خالکوبی با لیزر چقدر است؟

تعداد جلسات برای پاک کردن تاتو، به عوامل مختلفی مانند: رنگ، محل، قدمت و اندازه تاتو بستگی دارد. باتوجه به این موارد ممکن است جلسات لیزر خالکوبی بین ۴ تا ۸ جلسه به طول بیانجامد. تاتوهای بزرگ و قدیمی برای پاک شدن احتمالاً به تعداد جلسات بیشتری نیاز داشته باشند. بعد از انجام جلسه درمانی، پوست برای التیام و ترمیم نیاز به یک بازه ۴۰ تا ۴۵ روزه دارد.

مراقبت های بعد از پاک کردن تاتو با لیزر برای گرفتن بهترین نتیجه

برای گرفتن بهترین نتیجه از انواع روش های پاک کردن خالکوبی، رعایت برخی از نکات و مراقبت ها ضروری است. از جمله این مراقبت ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

پیش از رفتن به مرکز درمانی حتماً دوش بگیرید تا محل تاتو کاملاً تمیز باشد. این کار باعث جلوگیری از ایجاد عفونت خواهد شد. بعد از لیزر برای کاهش درد و آثار تورم پوست، از کمپرس سرد استفاده کنید. تا ۲۴ ساعت بعد از انجام لیزر خالکوبی، از شستشوی محل تاتو با آب و صابون خودداری کنید. به مدت یک هفته از انجام فعالیت های ورزشی سنگین، استخر و سونا بپرهیزید. تا ۲ ماه از حمام آفتاب و سولاریوم خودداری کنید. این کار ترمیم زخم را به تعویق انداخته و ممکن است در ناحیه لیزر شده ایجاد اذیت کند.

با رعایت این موارد روند ترمیم زخم سرعت بیشتری می گیرد و نتیجه لیزر برای شما رضایت بخش خواهد بود. استفاده از دستگاه های مدرن و پیشرفته در مراکز درمانی معتبر را فراموش نکنید.

آدرس کلینیک زیبایی زیبایی باران
رشت، گلسار، روبروی پست، خیابان 80، ساختمان کارون 2

شماره تماس 

01332127319

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان