کلینیک باران، لیزر موهای زائد در رشت

+981332127319
چگونه رشد موهای زائد را متوقف کنیم؟

رشد موهای ناخواسته یا غیرعادی اغلب ناشی از افزایش تولید آندروژن است که گاهی اوقات "هورمون مردانه" نامیده می شود.

استفاده از روش های طبیعی

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ویکی هو، مردان و زنان هر دو می توانند تحت تأثیر افزایش آندروژن ها قرار گیرند و در نتیجه موهای زائد بدن یا صورت ایجاد شود. اگر می خواهید به طور کلی رشد مو را متوقف کنید، می توانید روش های طبیعی را امتحان کنید یا به روش الکترولیز یا لیزر موهای زائد توسط متخصصان دارای مجوز ادامه دهید.

با پزشک خود صحبت کنید

تغییرات هورمونی مانند بلوغ، بارداری یا یائسگی می تواند باعث افزایش موقت موهای بدن شود. در آنجا تغییرات هورمونی کاملاً طبیعی است و پس از اتمام آنها، رشد مو احتمالاً کاهش می یابد. رشد مو همچنین می تواند ناشی از شرایط پزشکی باشد که ممکن است بتوانید از طریق درمان آن را برطرف کنید. شرایطی مانند سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS)، تومورهای غدد فوق کلیوی و بیماری کوشینگ می توانند باعث شوند بدن شما هورمون های مردانه زیادی تولید کند.


بررسی کنید که آیا داروهایی مصرف می کنید که می توانند باعث رشد مو شوند

تعدادی از داروها وجود دارند که ممکن است به عنوان یک عارضه جانبی باعث رشد غیرعادی مو شوند. بسته به دارو و شرایطی که از آن برای درمان استفاده می کنید، ممکن است بتوانید به سادگی با تغییر به یک داروی جایگزین از رشد بیشتر مو جلوگیری کنید. نسخه های خود را به صورت آنلاین جستجو کنید تا عوارض جانبی را بررسی کنید یا با پزشک خود تماس بگیرید تا در مورد آن صحبت کنید. برخی از داروهایی که ممکن است باعث رشد مو شوند عبارتند از:

برخی از داروهای ضد تشنج استروئیدها مانند کورتیزون IFG-1 (شکل خاص روی انسولین) برخی از قرص های ضد بارداری
کاهش تستوسترون با چای نعناع

مطالعات نشان داده اند که می توانید میزان آندروژن را در بدن خود کاهش دهید و در عین حال سطح هورمون های زنانه تولیدی بدن را افزایش دهید. از طریق نوشیدن مداوم چای نعناع، می توانید ریزش قابل توجهی در رشد موهای بدن و صورت ایجاد کنید.

با استفاده از 1 قاشق چایخوری پر یا 1.5 قاشق چایخوری برگ نعناع خرد شده چای درست کنید. برگ های نعناع را با یک فنجان آب جوش به مدت ده دقیقه دم کنید. حداقل به مدت پنج روز روزی دو فنجان چای نعناع بنوشید تا نتایج را ببینید.

اگر اضافه وزن دارید یا چاق هستید، کاهش وزن را در نظر بگیرید

نشان داده شده است که کاهش وزن به طور قابل توجهی رشد مو را در برخی از زنان کاهش می دهد. داشتن چربی اضافی بدن می تواند بر نحوه تولید هورمون های بدن شما تأثیر بگذارد که می تواند منجر به رشد موهای زائد بدن شود. کاهش وزن می تواند به بدن شما کمک کند تا سطح هورمون های شما را بهتر تنظیم کند، بنابراین تولید موهای بدن را محدود می کند.

زنان با شاخص توده بدنی (BMI) بالاتر از 25 نسبت به زنان با شاخص توده بدنی پایین تر به طور قابل توجهی سطوح تستوسترون بالاتری دارند. مطمئن شوید که روش های سالم کاهش وزن را دنبال کنید. کاهش وزن و محدود کردن رشد مو تنها تعدادی از مزایای تغذیه سالم است.

گوشت قرمز را با سویا جایگزین کنید

رژیم های غذایی حاوی گوشت قرمز بالا می توانند سطح آندروژن را در بدن شما افزایش دهند و در نتیجه رشد مو را بیشتر کنند. کاهش مقدار گوشت قرمزی که می خورید می تواند بر میزان رشد موهای بدن شما تأثیر بگذارد. محصولات سویا در واقع سطح یا استروژن را در بدن شما افزایش می دهند، که می تواند با اثرات آندروژن های طبیعی موجود در سیستم شما مبارزه کند.

برای کمک به کنترل تولید هورمون، مقدار گوشت قرمز را در رژیم غذایی خود کاهش دهید. افزایش سویا در رژیم غذایی می تواند به افزایش تولید استروژن برای مقابله با رشد موی ناشی از هورمون ها کمک کند. تحقیقات به طور قطعی مصرف محصولات سویا را با اثرات زنانه بر مردان از جمله ژنیکوماستی (بزرگ شدن سینه ها) یا کاهش باروری مرتبط نکرده است.

تلاش برای الکترولیز
به دنبال الکترولوژیست مجاز در منطقه خود باشید

اکثر افرادی که الکترولیز را انجام می دهند باید مجوز یا گواهی نامه دریافت کنند. الکترولیز نسبتا غیر تهاجمی است اما خطراتی نیز در آن وجود دارد.

الکترولیز شامل وارد کردن یک سوزن در هر فولیکول مو و انتشار جریان الکتریکی برای آسیب رساندن و در نهایت از بین بردن آن است. الکترولیز با استفاده از سوزن برای از بین بردن فولیکول های مو تنها روش الکترولیز است که از رشد بیشتر مو در آینده جلوگیری می کند. بررسی آنلاین الکترولوژیست های محلی را جستجو کنید، سپس با آنها تماس بگیرید تا در مورد اعتبار آنها بپرسید. اگر متخصص الکترولوژیست گفت از موچین الکترونیکی یا فتوپیلاتور استفاده می کند، باید شخص دیگری را انتخاب کنید، زیرا ثابت شده است که این روش ها دائمی نیستند یا بیشتر از موچین معمولی دوام می آورند.


مشاوره بگیرید

پس از یافتن یک متخصص الکترولوژیست، قرار ملاقاتی برای مشاوره بگیرید. در قرار ملاقات شما، متخصص الکترولوژیست باید این روش را با شما انجام دهد، به هر یک از سؤالات شما پاسخ دهد و در مورد چند جلسه برای رسیدن به اهداف حذف موهای شما صحبت کند. مطمئن شوید که در محیط احساس راحتی می کنید و هر گونه نگرانی که ممکن است داشته باشید را با متخصص الکترولژ در میان بگذارید.

اکثر کلینیک های الکترولیز مشاوره رایگان ارائه می دهند. بپرسید هزینه هر جلسه چقدر است، چقدر طول می کشد، و پزشک یا الکترولوژیست چقدر این روش ها را انجام داده است


از حذف موقت موهای زائد به مدت یک تا دو هفته خودداری کنید

قبل از اولین جلسه الکترولیز خود، از تراشیدن، اپیلاسیون یا کندن موهایی که می خواهید بردارید خودداری کنید. روش الکترولیز مستلزم آن است که مو در سطح باشد تا بتواند هر فولیکول مو را پیدا کند و به آن نفوذ کند. از بین بردن موهای شما با تراشیدن می تواند این کار را دشوار کند.

الکترولیز معمولاً در نواحی کوچک به یکباره انجام می شود، بنابراین می توانید به اصلاح یا اپیلاسیون نواحی که تا جلسه بعدی درمان نمی شوند ادامه دهید.

درمان های برنامه ریزی شده خود را کامل کنید

بسته به میزان موهایی که برداشته اید و ناحیه بدنتان، احتمالاً باید برای تعدادی از درمان ها مراجعه کنید. از آنجایی که موهای شما از طریق الکترولیز برداشته می شود، باید به طور دائم متوقف شود و از رشد بیشتر فولیکول های موی تحت درمان جلوگیری شود.

به احتمال زیاد پس از جلسات درمانی باید از یک کرم ضد عفونی کننده به هر ناحیه تحت درمان استفاده کنید تا آن را تسکین داده و از عفونت جلوگیری کند. الکترولیز ممکن است کمی دردناک باشد، اما نباید طاقت فرسا باشد. اگر ناراحتی شدید را تجربه کردید، حتماً آن را با پزشک برطرف کنید.

انجام لیزر موهای زائد مطمئن شوید که لیزر موهای زائد برای شما مناسب است

لیزر موهای زائد به عنوان یک روش دائمی برای جلوگیری از رشد مو در نظر گرفته نمی شود، اما می تواند تا حد زیادی میزان رشد موهای شما را پس از تعدادی درمان در نواحی خاص کاهش دهد. لیزر موهای زائد می تواند نسبتاً گران باشد و برای هر قسمت از بدن شما که امیدوارید درمان شود نیاز به بازدیدهای مکرر دارد.

روش های لیزر موهای زائد می تواند سریع باشد. یک لیزر می تواند چندین فولیکول مو را به طور همزمان درمان کند و تنها به یک لحظه کار نیاز دارد. ممکن است پوست شما پس از انجام عمل برای چند روز احساس آفتاب سوختگی کند، اما در غیر این صورت خطرات کمی وجود دارد.
تکنسین های مجاز لیزر را در منطقه خود بیابید

این روش فقط توسط یک پزشک قابل انجام است. شما اغلب می توانید متخصصین یا پزشکان تایید شده لیزر موهای زائد را در مطب های جراحی زیبایی پیدا کنید. از اینترنت برای تحقیق در مورد شیوه های محلی استفاده کنید و به دنبال بررسی ها و اعتبارنامه های فهرست شده آنلاین باشید.

هنگامی که به دنبال کلینیک لیزر موهای زائد هستید، در مورد پزشک ناظر این روش و اعتبار آنها سؤال کنید.


با تکنسین یا پزشک مشورت کنید

قبل از اینکه نتایج طولانی مدت را مشاهده کنید، در مورد چند درمان صحبت کنید. ممکن است بین سه تا هفت درمان برای کاهش دائمی رشد مو طول بکشد. لیزر موهای زائد اغلب یک راه حل کاملا دائمی نیست، بنابراین مراقب هر کلینیکی باشید که چنین وعده هایی را می دهد.

"کاهش موهای زائد با لیزر" توصیف دقیق تری از لیزر موهای زائد است. حتی اگر به نقطه ای رسیده اید که نیازی به اصلاح نداشته باشید، ممکن است تا چند سال دیگر نیاز به تمدید داشته باشید. به خاطر داشته باشید که هزینه بسته به اندازه منطقه درمان متفاوت است.

به مدت شش هفته قبل از قرار ملاقات، اجازه دهید موهای طبیعی رشد کنند

لیزر موهای زائد نیاز به هدف قرار دادن فولیکول های مو دارد که ممکن است با اپیلاسیون یا کندن برداشته شوند. برای اطمینان از اینکه لیزر می تواند فولیکول های مو را به درستی هدف قرار داده و از بین ببرد، اجازه دهید موهای شما به مدت شش هفته به طور طبیعی رشد کنند.

بین جلسات لیزر موهای زائد نیز از اپیلاسیون یا کندن موها خودداری کنید. در صورت نیاز می توانید بین دو درمان اصلاح کنید. فقط از هیچ نوع روشی برای رفع موهای زائد که موها را کاملاً بیرون می کشد استفاده نکنید.


جلسات لیزر موهای زائد را هر شش هفته یکبار برنامه ریزی کنید

لیزر موهای زائد می تواند تا شش هفته موهای زائد را از بین ببرد، اما موها دوباره به رشد خود ادامه می دهند. پس از سه تا هفت درمان در یک ناحیه، رشد مو می تواند برای همیشه محدود شود، اما همچنان ممکن است رشد موی محدودی را در آن مناطق تجربه کنید.

استفاده از کمپرس سرد بعد از هر عمل می تواند پوست آسیب دیده را تسکین دهد و تحریک را محدود کند. کرم ها یا لوسیون های ضد التهاب نیز می توانند بلافاصله پس از عمل راحتی را افزایش دهند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان