کلینیک باران، لیزر موهای زائد در رشت

+981332127319
روش های مختلف جوانسازی پوست

محرک ها شامل لیزرهای لایه بردار، مزولیفت، اندولیفت، رادیوفرکوئنسی، درماپن یا میکرونیدلینگ و امواج اولتراسوند است. در تمام این روش ها گرما ساختارهای قدیمی کلاژن را تخریب می کند.
به گزارش زندگی آنلاین، محرک ها شامل لیزرهای لایه بردار، مزولیفت، اندولیفت، رادیوفرکوئنسی، درماپن یا میکرونیدلینگ و امواج اولتراسوند است. در تمام این روش ها گرما ساختارهای قدیمی کلاژن را تخریب می کند و کلاژنسازی جدید را در بافت های زیرین پوست تحریک خواهد کرد، البته محدودیت هایی هم وجود دارد؛ مثلاً لیزرها تا حدی عمق نفوذ دارند یا رادیوفرکوئنسی نیاز به درجه گرمایی خاصی دارد و ممکن است عوارضی داشته باشد که البته میزان این عوارض در

روش های جدیدتر به طور قابل ملاحظه ای کاهش یافته است.

لیزرها از جمله لیزرهای CO2 فراکشنال، لیزر Er:YaG،LED که نوعی لیزر Diod است، IPL که نوعی نور متمرکز است و با تکنیک گرم کردن منجر به جوانسازی می شود.

تأثیر مزوتراپی در جوانسازی چیست؟

مزولیفت یک روش مزوتراپی است که به کاهش چروک ها و بهبود خاصیت کشسانی پوست و سفتی بافت آن کمک می کند. مزولیفت باعث کاهش افتادگی و چروک های پوست صورت و گردن می شود. این روش به تنهایی یا در همراهی با میکرونیدلینگ در جوانسازی پوست کاربرد دارد.

اندولیفت

اندویفت با لیزر روشی نوین به منظور تحریک بافت های عمقی جهت ساخت کلاژن های جدید به منظور کاهش افتادگی پوست و سفت سازی آن می باشد. در این پروسیجر، فیبری بسیار نازک (بدون نیاز به ایجاد سوراخ در بافت) وارد پوست می شود سپس در حد فاصل درم عمقی و بافت چربی قرار داده می شود. لیزر دایود از طریق فیبر دیگری به این فیبر متصل می گردد. با جابجا کردن فیبر در این ناحیه، انرژی لیزر دایود در طیف مادون قرمز تابانده می شود که منجر به سفت سازی سریع پوست، فعال سازی ساخت مجدد کلاژن ها، اصلاح زوایای صورت، گردن و بازوها، افزایش حرارت و تحریک ساخت عروق و فعال سازی عملکرد متابولیک ماتریکس خارج سلولی می شود. نور لیزر تولید شده پس از عبور از فیبر نوری وارد بافت می شود که منجر به سفت سازی آنی پوست، ذوب شدن چربی های انباشته شده موضعی، تحریک سنتز کلاژن ها که در اثر آن چند ماه بعد نمایان می شود. این لیزرها در آب و چربی جذب بالایی دارد و هرچه بافت از این نظر غنی تر باشد، جذب بالاتر و نتیجه بهتری خواهد داشت. بهبود الاستیسیته و سفتی پوست در این روش بارز است.

یکسری روش های جوانسازی هستند که با ورود سوزن های متعدد به پوست جوانسازی می کنند. این روش ها چه نام دارند و چگونه اثر می کنند؟

درماپن و آراف فرکشنال هر دو روش های هستند که برای جوانسازی پوست بکار می رود و هر دو در این نکته مشترک هستند که سوزن های متعدد وارد پوست می شود. درماپن از وارد شدن متعدد سوزن ها به پوست به عنوان مکانیسم استفاده می کند و باعث ایجاد زخم های بسیار کوچک در پوست می شود. وقتی پوست به ترمیم این نقاط می پردازد کلاژن تولید شده و ناخوداگاه پوست جوان تر می شود. در مورد آراف فرکشنال وقتی سوزن ها وارد پوست می شوند بین سوزن ها انرژی رادیویی مبادله می شود که باعث گرم شدن پوست و کلاژن سازی می شود. در واقع درماپن صرفاً از وارد شدن سوزن های متعدد و مکرر برای جوان سازی استفاده می کنند، ولی آر اف فرکشنال با اینکه سوزن ها را وارد پوست می کند، اما مکانیسم اصلی جوان سازی آن ارتباط رادیویی بین سوزن ها و ایجاد گرما است. نکته دیگر عمق نفوذ سوزن ها در این دو دستگاه است. در درماپن حداکثر عمق نفوذ دو میلیمتر است، ولی در اکثر دستگاه های آراف فرکشنال عمق نفوذ تا سه و نیم میلی متر می باشد. از نظر اثر همین دو دستگاه با هم متفاوت هستند. آراف فرکشنال اغلب باعث سفت شدن پوست و لیفت پوست می شود، اما درماپن باعث جوانسازی سطحی پوست و شفاف شدن پوست می شود. مصرف خوراکی ترکیباتی از جمله پلی ساکاریدهای غضروفی که در بعضی از قرص ها امروزه در بازار یافت می شود، نیز در مطالعات در جوان سازی پوست اثر بخشی داشته اند.

روش هایفوتراپی پوست

ساز و کار مورد استفاده در روش هایفوتراپی، بر اساس اولتراسوند ساده یا همان امواج صوتی است. با این تکنولوژی، پزشک انرژی امواج صوتی را در عمق دلخواهی در لایه های زیرین پوست متمرکز می کند، بدون اینکه آسیبی به سطح پوست برساند. استفاده از اولتراسوند پیش از این نیز در علم پزشکی سابقه داشته (بعنوان مثال دستگاه سونوگرافی) و از این جهت، از بی خطر بودن این سازوکار اطمینان حاصل شده است. این روش در یک جلسه و بدون تحمل درد و زمان و هزینه زیاد، از بهترین شیوه های حال حاضر در دنیا برای لیفت صورت است.

اثر هایفوتراپی 3 ماه پس از آغاز درمان مشاهده می شود و در از بین بردن پلک های افتاده و آویزان، از بین بردن چین وچروک های صورت، چروک های ریز و چین خوردگی های باریک اطراف چشم مؤثر است. این روش شلی پوست گردن و گونه ها را تا حدودی برطرف می کند و به رفع غبغب، محکم شدن پوست صورت و کاهش عمق خط خنده و رفع افتادگی گوشه های لب کمک می کند. مزیت هایفوتراپی نسبت به سایر روش ها در این است که بدون اینکه هیچ گونه جراحی انجام بگیرد لیفت صورت در یک یا چند جلسه انجام می شود. در صورتی که تعداد شات بر اساس افتادگی صورت به اندازه لازم باشد، تاثیرگذاری هایفوتراپی تا 1 سال ماندگارخواهد بود.

آدرس کلینیک باران: رشت، گلسار، روبروی اداره پست، انتهای خیابان 80، سمت راست، ساختمان کارون 2 ، طبقه سوم، کلینیک پوست و مو و لیزر باران 

تلفن های تماس
01332127264
01332127319

همرسانی کنید:
برچسب‎ها : جوانسازی پوست

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان